Jdi na obsah Jdi na menu
 


Danny Way

Danny Way (* 15. dubna 1974, Portland, Oregon) je americký skateboardista.

Kolem roku 1978 začal Danny Way jezdit na skateboardu a v roce 1984 začal závodit na soutěžích. Zlom v jeho kariéře nastal roku 1989, kdy Danny Way je už uznáván jako profesionální skateboardista.

Dannyho rekordy a úspěchy

Danny Way je jeden z mála lidí v tomto sportu, který má velmi uznávané výkony a respekt všech ostatních. Jeho první úspěch byl v roce 1991, kdy vyhrál anketu časopisu Thrasher - Skater Of The Year a byl vyhlášen skaterem roku. V roce 1995 získal na amerických X-Games 1.místo v největším skoku, v kategorii High Air. 17. dubna 2002 Danny Way vytvořil svůj první světový rekord ve skoku do výšky v rampě, tento skok měřil 5,56 m.

Roku 2003 si nechal Danny Way postavit v PointXcampu v Temecule obří rampu, kde Danny vytvoří hned dva světové rekordy za sebou - skok do dálky, který měřil 23 metrů a po tomto skoku hned jak dopadl, vyletěl hned do výšky 7,14 metrů. V roce 2004 skok do dálky posununul na 24 m.

V roce 2004 je časopisem Transworld vyhlášen jako Best Vert Skater (nejlepší vertový jezdec). V roce 2004 Danny vyhrál podruhé anketu Thrasher - Skater Of The Year. Stal se tak prvním skaterem, který dokázal vyhrát v této anketě dvakrát. V roce 2005 vyhrál opět na amerických X-Games 1 místo v největším skoku.

9.7.2005 se Danny Way zapsal navždy do paměti všch lidí, jelikož jako první na světě přeskočil Velkou Čínskou zeď v Číně. Stavba rampy na přeskok zdi vyšla na rovných 500 000 dolarů. Rampa byla tak prudká, že Danny Way na ní jel rychlostí 90 km/h. Danny Way zde překonal rekord skoku do dálky, který nyní činí 27 m.

V roce 2006 udělal Danny Way rekord ve seskoku z plošiny do rádiusu. Tento rekord vytvořil v USA a vybral si k němu casion Hardrock, u kterého je postavena gigantická kytara, ze které Danny seskočil z výšky kolem 28 stop. V tomto roce také Danny Way vymyslel svůj vlastní trik, který nazval El Camino(kombinace rocket airu a byckflipu), který předvedl na mega rampě v Mexico City.

Danny je typ člověka, který si vytvoří rekordy a pak je překonává jen sám.

Současní sponzoři

DC shoes, Plan B skateboards, Independent trucks, Nixon, Momentumskate, Spy a Capix.

Videa s Dannym Wayem

  • DC Deluxe
  • DC Video
  • Plan B - Questionable
  • Plan B - Revolution
  • Plan B - Virtual Reality
  • Plan B - Second Hand Smoke
  • Thrasher - S.O.T.Y.

Externí odkazy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář